Wentylatory kominowe – co to jest ?

Wentylatory kominowe (montowane do kominów wentylacyjnych nie spalinowych ) można także podciągnąć pod wentylatory kanałowe . Wentylatory tego typu najczęściej są instalowane w kominach wentylacyjnych obiektów inwentarskich , obiektów przemysłowych , magazynów itp. .
Ze względu na specyficzne warunki pracy (zazwyczaj wilgoć , zapylenie , opary ) wentylatory tego typu muszą charakteryzować się silnikami z dobrą izolacją odpornymi na te warunki pracy i mycie .
Konstrukcja takiego wentylatora jest bardzo prosta zazwyczaj sklada się tego typu wentylator z silnika , wirnika z tworzywa sztucznego i trzymaków którymi przykręca się wentylator wewnątrz komina . Silniki w tego typu wentylatorach powinny być przystosowane do regulacji obrotów i współpracy ze sterownikami mikroklimatu . Wentylatory kominowe zazwyczaj wykonywane są w średnicach typ[owych dla kanałów wentylacyjnych czyli 315 mm , 355 mm , 400 mm , 500 mm ,560 mm oraz 630 mm . Zasilanie jest z sieci 230 V lub 400 V w zależności od potrzeb i warunków w obiekcie . Ceny tego typu wentylatorów oscylują w granicach 500 -1000 zł netto w zależności od średnicy i wydajności . Wentylatory kominowe do nabycia w sklepie z wentylatorami www.wentylatorysklep.pl

wentylatorkominowy