Wentylatory REVENTON - ssące, tłoczące, wyciągowe, kanałowe

Wentylatory przemysłowe Reventon przeznaczone są do wentylacji, chłodzenia oraz ogrzewania pomieszczenia. Firma Reventon produkuję kilka rodzajów wentylatorów przemysłowych: wentylatory ssące model FR-SG, wentylatory tłoczące model FR-BG, wentylatory wyciągowe ( nawiewne ) model FR-BS, oraz wentylatory kanałowe FR-BC. Warto wspomnieć iż wszystkie wentylatory wyposażone są z silnik asynchroniczny, który zapewnia wysoką kulturę pracy przy zachowani wysokich parametrów. Zarówno obudowa wentylatorów, jak również wirnik, wykonane są z metalu, a całość pomalowana została proszkowo, w związku z tym wentylatory Reventon odporne są na działanie niszczących czynników. Dodatkowo siatki ochronne zostały ocynkowane i zabezpieczone malowaniem proszkowym, co zwiększa odporność na działania korozyjne. Posiadają stopień ochrony na poziomie IP 44. Specjalnie zaprojektowany profil łopatek, zapewnia wysoką wydajność wyciągu wentylatorów. W zależności od wymiarów występują w wersji 1 fazowej zasilanej 230V, oraz wersji 3 fazowej zasilanej 400V. Wentylatory Reventon można wyposażyć w dedykowaną automatykę, co zapewnia całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Do wyboru mamy sterowniki programowalne, oraz regulatory prędkości.


Wentylator ssący Reventon FR-SG i tłoczący Reventon FR-BG
na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, jednakże różnią się ułożeniem łopatek wirnika, co sprawia że wentylatory tłoczące zgodnie z nazwą tłoczą powietrze z budynki na zewnątrz, zaś wentylatory ssące zasysają powietrze do środka pomieszczenia. Różnica między wentylatorami ssącymi a tłoczącymi wytłumaczona została tutaj.

 

Wentylator wyciągowy Reventon FR-BS to wentylator osiowy posiadający kwadratową obudowę przeznaczony do montażu ściennego. W standardzie występuję w wersji wyciągowej, na zamówienie klienta istnieje możliwość sprowadzenia wersji nawiewnej.

Wentylator kanałowy Reventon FR-BC  montowany jest wewnątrz kanałów wentylacyjnych, wykorzystywane w systemach wentylacyjnych sklepów, magazynów, warsztatów, hal itp. Jego zaletą jest niewątpliwie fakt, że jeżeli obrócimy go o 180 stopni podczas montażu uzyskamy efekt nawiewny bądź wyciągowy.